نتایج بررسی مقاومت سایشی بتن مسلح شده با الیاف فلزی DRAMIX توسط انجمن فولاد ایالت متحده( ACI )  نشان می‌دهد که عمق سائیده شده بتن مسلح شده با الیاف فلزی DRAMIX با شن نخودی در مقایسه با عمق سائیده شده دال‌های ساخته شده با بتن مسلح شده با میلگرد با شن درشت دانه ۲۷۰  درصد کمتر است.

آزمایش‌هایی که اخیراً توسط گروهی از مهندسین انجام یافته به این نتیجه رسیده که مقاومت سایشی بتن مسلح شده با الیاف DRAMIX در معرض سایش رسوبات آب در سازه‌های هیدرولیکی تفاوت چندانی با بتن آرمه ندارد.

این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که وقتی فرسایش در نتیجه سایش تدریجی بتن به علت حرکت غلطکی ذرات و مواد ریزدانه با سرعت کم از روی سطح بتن است، میزان فرسایش به کیفیت مصالح سنگی و سختی سطح بتن بستگی خواهد داشت و در این حالت الیاف فلزی نقش چندانی ایفا نمی کند.

در واقع اگر کاربرد الیاف به همراه بتن با عیار بالا (حجم زیاد سیمان) همراه باشد، افزایش کمی در مقدار فرسایش می‌تواند بوجود اورد.

وقتی فرسایش در نتیجه  سایش ناشی از سرعت زیاد جریان آب و ضربه اجسام و مواد بزرگ شناور در آب باشد، بتن مسلح شده با الیاف فلزی DRAMIX مقاومت فرسایشی قابل توجهی را نشان می‌دهد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آرتافران می باشد
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط طراحی سایت24