کوچک کردن درزهای انقطاع ساختمان

 

در ساختمانها با توجه به جنس سازه ، ارتفاع سازه، نوع خاک ، طول سازه ، منطقه ای که سازه در آن ساخته شده مهندس محاسب اندازه درزانقطاع بین دو سازه را محاسبه می نماید.

در بسیاری از پروژه ها با توجه به اینکه اندازه گپ های موجود در حدود 20 تا 50 سانت می باشد به دلایل مختلف خریداری پوشش هایی با عرض 20 تا 50 سانت مقدور نمی باشد. از علل آن می توان به هزینه های بالای خرید پروفیل درز انقطاع  ، وزن بالای آن ، زیبایی معماری و... اشاره کرد.

در بسیاری از پروژه ها مجریان اقدام به کوچک کردن درزهای انقطاع می کنندکه این عمل سبب از بین رفتن سیستم لرزه ای سازه می ‌‌شود و کارایی خود را از دست می دهد ولی به دلایل مختلف که دلایل اقتصادی مهمترین عامل آن می باشد این کار صورت می پذیرد و مجریان ساختمان اقدام به کوچک کردن درز انقطاع سازه می کنند.

در اینجا باید به چند نکته توجه کرد که کوچک کردن درز انقطاع اولاً باید با مصالح ترد و شکننده صورت پذیرد و اینکه کوچک شدن درز انقطاع محدودیت دارد یعنی عرض گپ 50 سانتی متر را به گپ 5 سانتی متر نمی توان تغییر داد و حداقل باید 25 تا 30 سانتی متر برسد یعنی نصف مقدار آن برای کوچک کردن درزهای انقطاع با توجه به نکاتی که گفته شد باید مسائل مهم رعایت شود تا حتی المقدور سیستم لرزه ای سازه دچار مشکل نشود.

بعد از کوچک کردن سازه به اندازه مناسب می توان از پروفیل های درز انقطاع استفاده کرد و پوشش نمایی آن را انجام داد.

باید توجه داشت تا جایی که امکان دارد نباید درزهای انقطاع کوچک شوند ولی در هنگام کوچک شدن اگر نکات رعایت شود می ‌توان گفت سیستم لرزه ای سازه دچار مشکل نمی شود.

برای کوچک کردن درز انقطاع به اندازه مناسب می توان از مصالح و روشهای مختلف استفاده کرد که مهم ترین آنها استفاده از پروفیل های آهنی و آهن کشی درزهای  انقطاع و رساندن آن به اندازه مناسب می باشد.

این کار بعد از بررسی محل درزهای انقطاع و نوع پروفیل انتخابی باید انجام شود و در هنگام اجرا باید دقت لازم انجام شود و استفاده از طرح های مناسب بسیار حائز اهمیت است.

شرکت آرتافران با چندین سال تجربه در زمینه پوشش های درز انقطاع و انبساط ( پروفیل های درز انبساط و انقطاع ) و دارا بودن پروفیل های متنوع در زمینه پوشش های درز انبساط و انقطاع پروژه های زیادی را در این زمینه انجام داده است .

در بسیاری از پروژه ها به دلیل مختلف که قادر به استفاده از پروفیل های درز انقطاع استاندارد در محل درز های انقطاع نبودند طرح های متنوعی با توجه به شرایط سازه و پروژه به کارفرما داده شده است که بسیاری از مسائل و مشکلات مربوط به درزهای انقطاع مرتفع شده است و توانسته اند از پروفیل های درز انقطاع مورد نظر در محل درزهای انقطاع استفاده نمایند.

محصولات مرتبط

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آرتافران می باشد
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط طراحی سایت24