کیفیت مصالح و نحوه اجرا؛ عوامل عمر پایین ساختمان‌هاست

 

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان تهران گفت: مشکل اصلی در روند ساخت‌وساز در کشور به نظام اجرایی و مهندسی باز می‌گردد که باید به سمت کارایی صد درصد پیش رود.

ایرج رهبر درباره‌ی شرایط فعلی ساخت‌وساز در کشور و پایین‌بودن عمر ساختمان‌ها اظهار کرد: مساله عمر ساختمان‌ها به دو شاخص اصلی بستگی دارد یکی کیفیت مصالح ساختمانی و دیگری نحوه‌ی اجرا و ساخت‌وساز است.

وی افزود: اگر مصالح به دست افراد غیرمتخصص باشد به عمر مفید ساختمان‌ها و کیفیت پایین ساخت منجر می‌شود.

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان تهران با بیان این‌که بنابراین فقط استاندارد‌بودن مصالح ساختمانی نباید مدنظر قرار گیرد، گفت: با تست مصالح کلیدی از جمله فولاد و سیمان می‌توان به استاندارد‌بودن آنها اطمینان پیدا کرد.

رهبر تاکید کرد: متخصصان این صنعت باید وقتی فولاد یا میلگردی را تحویل می‌گیرند آن را به آزمایشگاه منتقل کنند تا مراحل کنترل و تایید آنها انجام شود.

وی با بیان این‌که برخی کارخانه‌ها مصالحی که تولید می‌کنند براساس آزمایش‌ها استاندارد نیست، تصریح کرد: مهندسان باید اطلاعات صحیحی از کارخانه‌ها داشته باشند تا براساس آن اقدام به تامین و خرید مصالح کنند.

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان تهران با بیان این‌که مشکل اصلی و کلیدی در زمینه‌ی مصالح ساختمانی را مصالح اصلی از جمله فولاد، بتن و سیمان تشکیل می‌دهند، گفت: این مصالح به عنوان سازه مستحکم در ساختمان‌ها استفاده می‌شوند که باید مرغوب باشند.

رهبر خاطر نشان کرد: مساله‌ی اصلی بعد از انتخاب صحیح مصالح نحوه‌ی اجرا است که متاسفانه شهرداری برای هر کسی که وارد شود پروانه صادر می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که مالکان ساختمان‌ها با توجه به این‌که اطلاعات دقیق ندارد به سراغ مهندسین می‌روند، گفت: ساختمان‌هایی که براین اساس ساخته می‌شوند روند صحیح و مشخصی ندارند.

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان تهران با اشاره به این‌که ناظر تمام وقت بر سر ساختمان‌ها نیست، افزود: مشکلاتی به وجود می‌آید که نتیجه‌اش در ساختمان‌سازی کشور مشخص می‌شود.

رهبر تاکید کرد: مشکل اصلی نظام اجرایی و مهندسی ماست که باید صد‌ درصد کارا باشد .

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آرتافران می باشد
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط طراحی سایت24